top of page

ROK SZKOLNY  2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Najpierw w Kościele w Królowej Górnej odbyła się Msza Św., następnie Pani Dyrektor Anna Dudzińska w obecności całej społeczności  szkolnej wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz wręczyła stypendia szkolnym prymusom. Po akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI, którzy zaskoczyli swoją inwencją i pomysłowością udaliśmy się do swoich sal na rozdanie świadectw.  Życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Wierzymy, że wszyscy 1 września spotkamy się znowu. Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018 i zachęcamy do obejrzenia  prezentacji  przygotowanej przez ucznia kl VI Dawida Gronia pt:" 10 miesięcy minęło jak 1 dzień"

Konkurs Historyczny HISTORIA POLSKI OD 966r. DO 1918r.

13 czerwca 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VII (14 osób). Zakres tematyczny obejmował dzieje Polski od 966r. do 1918r. 
Wyniki konkursu:
I miejsce: Nikola Ząber- kl. VI
II miejsce: Mateusz Michalik-kl. VI
III miejsce: Konrad Jelito-kl. VII
Pozostali uczestnicy konkursu: Aleksandra Potoniec-kl.V, Krzysztof Groń-kl. VII, Zofia Jaworska-kl. VI, Julia Rams-kl.IV, Marta Jelito- kl. V, Martyna Jawor-kl. iV, Bartosz Basiaga-kl.VI, Anna Krok-kl. V, Patryk Siedlarz-kl. VI, Julia Kruczek-kl. V i Kamil Tarasek- kl, IV.
Wszyscy uczestnicy konkursu jako nagrodę otrzymali flagi biało-czerwone, które zostały przekazane szkole przez Stowarzyszenie na rzecz Doliny Królówki, a  wręczone przez Panią Dyrektor.
Gratulacje!!!

STREFA KIBICA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRÓLOWEJ POLSKIEJ 

Mecz Polska-Senegal na Mundialu 2018 skupiał dziś (19.06.2018) po południu całą uwagę. Wielu Polaków zasiadło do kibicowania biało-czerwonym: przed telewizorami czy w strefach kibica. Również nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami mogli obejrzeć wspólnie mecz kibicując nasz piłkarzom. Mimo mocno trzymanych  kciuków i mocnych okrzyków za reprezentację Polski naszym nie udało się pokonać przeciwników. Chociaż wynik nie był zadowalający i momentami emocje sięgały zenitu to wspaniale było przeżywać to wszystko we wspólnocie jak prawdziwi POLSCY PATRIOCI ze swoimi na dobre i na złe. Dziękujemy wszystkim za obecność i stworzoną wspólnotę. 

.

Międzypowiatowy Konkurs „Pejzaż sądecki – kolory Sądecczyzny”

W dniu 5 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie 10 edycji Międzypowiatowego konkursu dla uczniów wszystkich szkół Sądecczyzny i osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Naszą szkołę godnie reprezentowały utalentowane plastycznie dziewczęta, których prace zyskały uznanie jury. Zwycięskie, niezwykle ciekawe prace oglądać można na wystawie w Dworze z Łososiny, Muzeum Okręgowe, ul. Lwowska 226 przez całe wakacje.

Wystawa prac naszej uczennicy

17 czerwca 2018 odbyła się wystawa prac plastycznych naszej uczennicy Natalii Szmit z klasy III w ramach XXII Koncertu w Wirydarzu. Rozpiera nas duma!!!!!! 

Poznajemy pracę STRAŻAKA I STRAŻNIKA GRANICZNEGO

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole był wyjątkowy! Wszystkie dzieci od klas 0-7 miały możliwość uczestniczenia w niezwykłych zajęciach organizowanych przez pracowników  Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Uczniowie spotkali się z ciekawym sprzętem oraz pojazdami, które są w posiadaniu Straży Granicznej, mieli możliwość usiąść w rosomakach oraz postrzelać z broni. Punktem kulminacyjnym były odwiedziny w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej, gdzie dzieci mogły zapoznać się z przeróżnymi instrumentami muzycznymi, a pod koniec pobytu uczestniczyły w pokazie pirotechnicznym zorganizowanym przez wyszkolonych pracowników wojskowych. Następnie dzieci wraz z opiekunami przejechały do kolejnego miejsca niezwykle oczekiwanego zwłaszcza przez dzieci młodsze - była to jednostka straży pożarnej. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez strażaka, wzięli udział w symulowanym pożarze, a następnie mogły „gasić” pożar na zewnątrz budynku prawdziwym wężem strażackim! Po tak intensywnych zajęciach miłym akcentem był pobyt w sądeckiej lodziarni i zjedzenie przepysznych lodów. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły, a wspominając radosne chwile, czekamy na kolejny, tak atrakcyjny Dzień Dziecka.

PATRIOTYCZNE DYKTANDO

Mamy sukces!!! W Gminnym Konkursie Ortograficznym klas II-III Szymon Kłębczyk z klasy III zajął III miejsce. Gratulujemy mu z całego serca, gdyż tekst dyktanda patriotycznego nie był łatwy. Posiadał dużo trudności ortograficznych związanych z naszą ojczyzną. Jednak pomimo dużej rywalizacji udało się naszemu mistrzowi i zakwalifikował się na podium. Brawo!!!

Aktorzy Klubu Seniora dla najmłodszych

Klub Seniora działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej jak zwykle nas zaskoczył przygotowując niesamowity spektakl! Profesjonalna gra Aktorów-Amatorów jak sami się nazywają sprawiła wiele uśmiechów i radości naszym uczniom. Całość przedstawienia stanowiły trzy inscenizacje:  Dziadek i Rzepka , Kwoka oraz "Franklin pomaga" . Wspaniała gra aktorska, stroje i muzyka stworzyły niezapomniane widowisko.

DZIEŃ RODZINY

28 maja 2018 roku w naszej szkole było uroczyście obchodzone święto najukochańszych osób – RODZICÓW. Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz dzieci oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich najbliższych do szkolnej sali gimnastycznej, aby obejrzały przygotowany program artystyczny. Rozpoczęli najmłodsi wierszem, piosenką i tańcem. Nie obyło się bez wesołego teatrzyku, gdzie znakomitą grą aktorską popisali się uczniowie klas młodszych. Na zakończenie części artystycznej pociechy uroczyście odśpiewały sto lat swoim mamom, wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń i zachwytu rodziców. Następnie wszyscy  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i aromatyczną kawę.

Sukces naszego pływaka!!!

Nasz uczeń Franciszek Wacławiak odniósł sukces w zawodach pływackich z okazji Dnia Dziecka i zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

SUPER KODERZY - TO MY!!!

Tak udało się!!! Jesteśmy w gronie 170 szkół, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego programu SuperKoderzy. Jego  kluczowym elementem jest nauka programowania. Nasz film rekrutacyjny podbił serca jurorów i dostaliśmy się do programu,  możecie go zobaczyć tutaj  Zaczynamy programować już od WRZEŚNIA :-).

Konkurs "BAŚNI I BAJEK"

II m-ce Szymona Kłębczyka w I Gminnym Konkursie ,,Kochamy bajki i baśnie”

24 maja 2018 przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jamnicy został zorganizowany konkurs ,,Kochamy bajki i baśnie”. Udział w nim wzięło udział 14 uczniów z klas II i III ze szkół podstawowych Gminy Kamionka Wielka. Konkurs składał się z IV etapów. W I etapie zadaniem dzieci było odgadnięcie, z jakiej bajki, baśni pochodzą rekwizyty bądź postacie. W kolejnym uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę. W ten sposób wyłoniono siedmiu uczniów do III etapu, w którym na wylosowane pytania musieli poprawnie odpowiedzieć. I również w tym zadaniu nasz reprezentant poradził sobie znakomicie. W IV etapie uczestnicy konkursu musieli odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi fragment czytany przez organizatora konkursu. Po wielkim trudzie i dogrywce nasz uczeń zdobył II, zaszczytne miejsce. Gratulujemy i cieszymy się wraz z nim jego sukcesem.

ZDJĘCIA NIEPODLEGŁOŚCIOWE

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia dziewczynki odpowiednio w stroju sanitariuszki, a chłopcy w stroju żołnierza. Efekty sesji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zresztą zobaczcie sami :-)

GREEN WEEK

22 maja 2018 naszą szkołę odwiedził nasz absolwent Pan mgr inż. Przemysław Lebda, który pracuje w Gminie Kamionka Wielka jako Ekodoradca. Celem tej  wizyty było przekazanie uczniom informacji nt. organizowanej przez Komisję Europejską dorocznej konferencji dotyczącej polityki ochrony środowiska czyli Zielonego Tygodnia. Uczniowie uzyskali również wiele informacji na temat jak dbać o czyste powietrze w naszej gminie. Pan Przemysław zwrócił uwagę, że każdy mieszkaniec naszej gminy może sprawdzać stan czystości powietrza na stronie  www.map.airly.eu.   Wszyscy musimy pamiętać, że od nas zależy jakość powietrza którym oddychamy, gdyż smog powstaje w wyniku spalania paliw niskiej jakości, kumulujących się zanieczyszczeń pochodzących z wzrastającego ruchu drogowego oraz coraz gęstszej, betonowej zabudowy. Nasz gość zaznaczył , że choć najdotkliwiej cierpią dzieci, seniorzy, alergicy oraz osoby zmagające się z chorobami układu oddechowego, to na negatywny wpływ zanieczyszczeń narażeni jesteśmy wszyscy. Wysuszone powietrze jest idealnym nośnikiem pyłów, alergenów i wirusów, które atakują nasze drogi oddechowe. Panu Przemysławowi serdecznie dziękujemy za wizytę, wspaniałą edukacyjną lekcje, eko-upominki i zapraszamy ponownie. 

Green Week - prezentacja przedstawiona uczniom podczas spotkania

III Fesiwal Biegowy Sądeckich Wodociągów

Nasi uczniowie wzięli udział w III Festiwalu Biegowym Sądeckich Wodociągów "Woda źródłem sukcesu".

Sukces NiKoli w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Dnia 22 maja 2018 roku odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny  zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej  oraz  Gminną Bibliotekę Publiczną w Kamionce Wielkiej. Uczniowie reprezentanci 5 szkół podstawowych z terenu Gminy zmagali się z tekstem przygotowanym przez Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele poloniści ze wszystkich obecnych na konkursie szkół wyłoniło zwycięzców. Nasza uczennica Nicola Ząber z kl. VI godnie reprezentowała naszą szkołę zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!!

POLSKA - MOJA OJCZYZNA

Dnia 22 maja nasza szkoła brała udział w projekcie, którego celem było:Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska.  Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej.  Poznawanie wybranych miast i regionów naszego kraju. Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny.  Na koniec warsztatów  odbyła się sesja fotograficzna dla całej społeczności szkolnej w strojach sanitariuszki (dziewczynki) oraz żołnierza (chłopcy).

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 26 maja 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "I Ty możesz zostać Pitagorasem". Naszą szkołę  reprezentował uczeń kl. VI Dawid Groń, który uzyskał III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!  

ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII - Egzotyczne zwierzęta w naszej szkole

Nasza szkoła to coś więcej niż tylko lekcje i zajęcia pozalekcyjne. W ramach dodatkowych działań wspierających rozwój oraz zainteresowania naszych uczniów, został zorganizowany dn. 11 maja pokaz żywych zwierząt egzotycznych. Dzieci z klas I – VII mogły podziwiać gekony,  ptasznika olbrzymiego,  kameleony, skorpiona cesarskiego, węża i wiele innych okazów. Usłyszeliśmy wiele barwnych i ciekawych opowieści dotyczących hodowli  poszczególnych przedstawicieli gadów, pająków oraz płazów. Pozyskaliśmy również wiadomości na temat budowy, zachowania, zwyczajów godowych i wymagań środowiskowych tych zwierząt. Jednak największe emocje wśród uczniów wzbudził ptasznik oraz wąż. Pamiętajmy, że wszystkie GADY I PŁAZY w Polsce są pod ochroną i mimo, że niektóre  wyglądają nieprzyjaźnie ( węże) i często się ich boimy NIE ZABIJAJMY ICH są bardzo ważnym elementem łańcucha pokarmowego oraz są bardzo pożyteczne (np. żaby są lepsze niż wszystkie środki owadobójcze razem wzięte).

CZYSTE POWIETRZE - CZYSTA SPRAWA

Projekt pn. "Czyste powietrze – czysta sprawa" jest jedną z akcji Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży "KANA" i ma na celu przeprowadzenie cyklu działań promujących edukację ekologiczną wśród dzieci, młodzieży, studentów oraz mieszkańców Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Podczas zajęć warsztatowych prowadzonych w kl. V, szczególny nacisk był położony na kompleksową problematykę ochrony powietrza atmosferycznego, ze szczególnym uwzględnieniem walki z niską emisją, upowszechnienia przyczyn powstawania smogu i wpływu ww. czynników na zdrowie ludzi oraz możliwości zmniejszania zanieczyszczeń powietrza.

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

10 maja uczennice klas młodszych reprezentowały naszą szkołę podczas VIII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania . Czytane przez uczestników teksty miały charakter patriotyczny i historyczny. Jak podczas wielu konkursów w tym roku tak i podczas tej rywalizacji nasze dziewczyny z Królowej Polskiej nas nie zawiodły. Julia Groń z klasy I i Monika Homoncik z klasy III zajęły zaszczytne drugie miejsce. Cieszymy się wraz z nimi sukcesem i życzymy wielu innych w pozostałych latach edukacji. Powodzenia:)

Matki Bożej Królowej Polski, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia uczniowie klasy IV, V oraz VI przygotowali  program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Na koniec każdy z uczniów otrzymał serce na którym miał napisać swoje imię. Serca te utworzyły flagę Polski która zdobi szkolną klatkę schodową. POLSKO ODDAJEMY CI NASZE SERCA!!!!!!

Dzień otwarty

26  kwietnia w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla rodziców oraz dzieci 3, 4 i 5 letnich. Podczas spotkania nasi artyści z oddziału przedszkolnego i klasy I zaprezentowali swoje umiejętności podczas bogatego programu artystycznego. W trakcie przedstawienia przybyli goście bacznie obserwowali poczynania młodych aktorów. Po występach przyszli uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych zabawach i układach tanecznych prowadzonych przez dzieci klas I-III. Następnie wszyscy mieli możliwość zobaczyć piękne kolorowe sale, w których uczą się nasi uczniowie. Rodzice zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną i wychowawczą naszej szkoły. Po zwiedzaniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i obdarowani drobnymi prezentami przygotowanymi przez panią z oddziału przedszkolnego.

"WIOSNA ACH TO TY" - konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

30 kwietnia rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Wiosna Ach To Ty". Zadaniem fotografa było uchwycenie zmian zachodzących w przyrodzie w czasie tej  pory roku. Nadesłane zdjęcia były naprawdę piękne i komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie nagrodzono następujące osoby:

Kategoria kl I-III:                                                     Kategoria kl. IV-VI:

1. Martyna Książkiewicz kl.I                                  1. Julia Michalik kl.V

2. Szymon Kłębczyk kl.III                                       2. Arkadiusz Zieliński kl.V

     Konrad Wojciechowski kl.III

3. Franciszek Wacławiak kl. III

"Cztery pokolenia na wsi" - spektakl przygotowany przez Klub Seniora z Kamionki Wielkiej

26.04.2018 r. uczniowie klasy VI i VII obejrzeli przygotowany przez Klub Seniora z Kamionki Wielkiej spektakl pt. ,,Cztery pokolenia na wsi", dzięki temu mogli lepiej poznać historię swojej małej ojczyzny. Przedstawienie opowiadało o troskach i radościach ludzi żyjących na przestrzeni stu lat - od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych. Spektakl miał ciekawą formę, sceny z życia przeplatały się z utworami muzycznymi. Szczególnie w tym roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, warto zastanowić się, czy dobrze wykorzystujemy naszą wolność ...ym jest ten element? Co czyni go interesującym? Napisz chwytliwy opis, by przykuć uwagę odwiedzających...

XXVIII Gminny Konkurs Recytatorski - nasza uczennica laureatką

January 01, 2020

25.04.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej odbył się XXVIII Gminny Konkurs Recytatorski. Zosia Jaworska z kl. VI zajęła w nim I miejsce (kategoria klasy IV-VI)

Sukces Natalii

Nasza uczennica Natalia Szmit zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach". Gratulujemy serdecznie i dziękujemy, że rozsławia naszą szkołę.

Dzień Ziemi 22 kwiecień

Dnia 22 kwietnia obchodzono na świcie Dzień Ziemi z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali akademię. Nie była to jednak grzecznej, nudna akademia była ona bardzo wesoła, ale jednocześnie poruszała bardzo ważne problemy oraz podkreślała, że dbanie o naszą Planetę musimy zacząć od nas samych. Z tej również okazji nasze otoczenie szkolne wzbogaciło się o piękną różę, którą nazwaliśmy RÓŻĄ NIEPODLEGŁOŚCI będzie ona od teraz przypominać nam również o zbliżających się obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz o tym, że dbanie o naszą planetę musimy zacząć od dbania o piękno naszej Ojczyzny. Zasadzenie róży było również jednym ze 100 zadań na 100 lat niepodległości.

"Woda na wesoło - czyli tradycja śmigusa - dyngusa" - nasza uczennica laureatką

Praca plastyczna Sabinki Gomółki została wyróżniona w konkursie "Woda na wesoło, czyli tradycja śmigusa-dyngusa" organizowanym przez Sądeckie Wodociągi! W piątek (20 kwietnia) odbyła się uroczysta gala w sądeckim ratuszu, podczas której Sabina odebrała nagrodę i dyplom. Nagrody wręczali m.in. Prezydent Nowego Sącza pan Ryszard Nowak i Wójt naszej gminy Pan Kazimierz Siedlarz. W konkursie promującym ochronę środowiska oraz czystą i zdrową wodę wzięło udział prawie 1200 uczniów z 66 placówek. Z prac laureatów powstanie kalendarz na 2019 rok. Sabinko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ROBIMY KOTYLIONY - 100 zadań na 100 lat niepodległości

17 kwietnia, Panie z Klubu Seniora w Kamionce Wielkiej i Gminnej Biblioteki Publicznej zorganizowały dla klas I-III warsztaty, podczas których dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony. Miały również możliwość uczestniczenia w patriotycznej prezentacji multimedialnej wyświetlanej przez panie z biblioteki. Podczas zajęć dzieci również rozwiązywały rebusy i dowiadywały się ciekawostek historycznych przedstawianych w bardzo przystępny sposób. Na koniec zajęć uczniowie wypuszczali w niebo białe czerwone balony, do których były przyczepione życzenia dla Polski. Za tak rozwijające, pouczające i ciekawe zajęcia Paniom z Klubu Seniora w Kamionce Wielkiej i Gminnej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękujemy!

OWOCOWE STWORKI !!!

Czwartoklasiści popisali się artystycznymi zdolnościami na zajęciach z języka angielskiego wykonując owocowe i warzywne stworki i zwierzęta. Powstały  ciekawe i smaczne arcydzieła.

HISZPAŃSKIE I MEKSYKAŃSKIE DANIA

Uczniowie klasy IV na lekcjach języka angielskiego obejrzeli filmy na temat tradycyjnych dań kuchni hiszpańskiej i meksykańskiej. Jeden z uczniów, Mateusz Jaworski, z pomocą swojej Mamy przygotował dwa dania; hiszpańską paellę oraz meksykański sos mole z kurczakiem i tortillą. Uczta w klasie była wyśmienita. Palce lizać;-) Ń

Sukces Julii Groń

Nasza uczennica Julia Groń zdobyła Nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Działań Artystycznych  " W krainie bajek i baśni polskich" Konkurs plastyczny. Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

TALENTY MUZYCZNE

Znów możemy się pochwalić. Nasz uczeń Mateusz Jaworski znów wywalczył I miejsce wchodząc w skład zespołu TRIO MAD w X Powiatowym Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Wokalno - Instrumentalnych 

TANECZNE TALENTY

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Patrycji Zielińskiej i Arkadiuszowi Zielińskiemu za zajęcie II miejsca w konkursie Tanecznych Talentów styl: street dance,  kat.  duet 12-15 lat. Arek zajął również I miejsce  w tej samym stylu tylko kategorii solo 8 - 12 lat. Czekamy na dalsze sukcesy!!  Chcielibyśmy zobaczyć wasz występ na żywo.

POSZUKUJEMY ŚLADÓW WIOSNY

Lekcja przyrody w terenie. Klasa V 10.04.2018 wyruszyła na poszukiwania śladów wiosny oraz mszaków i paprotników w ich naturalnym środowisku. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, a zadaniem każdej gruby było zrobienie zdjęcia jednego mszaka i paprotnika oraz znalezienie jego nazwy w kluczu do oznaczania roślin. Pogoda i humory uczniom dopisywały, a krótki filmik z wyprawy możecie obejrzeć tutaj.

78 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - pamiętamy

Uczniowie starszych klas oglądali film historyczny dot. zbrodni dokonanej na ponad 4 tys. polskich oficerów zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. w lesie Katyńskim. Od 10 kwietnia 2010 obchody rocznicowe, zapisały się czarną kartą w  historii PolskiWtedy to samolot rządowy z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim udającym się na uroczyste obchody w Katyniurozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób. 

WYJAZD DO TEATRU

10 kwietnia uczniowie klas młodszych i przedszkola wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do MOK-u w Nowym Sączu. Mieli możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawym i wesołym spektaklu pt. : „Przygody Baltazara Gąbki” wystawianym przez aktorów teatru wrocławskiego.  Wszyscy bawili się wyśmienicie przy znakomitej grze aktorskiej i świetnie dobranej muzyce. W radosnych nastrojach, po skończonym spektaklu wybrali się na spacer po ulicach Nowego Sącza. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć pomnik Mikołaja Mickiewicza oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat dębu wolności umieszczonego w miejskim parku. Po małej lekcji historii nie obeszło się oczywiście bez odwiedzenia najlepszej lodziarni w Nowym Sączu i zjedzeniu ogromnych i przepysznych porcji lodów.

Akademia z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy III i I pod kierunkiem pani Eweliny Książkiewicz. Młodzi artyści pokazali nam dawne obrzędy wielkanocne i tradycje naszych ojców i dziadków związane z tym wyjątkowym czasem. Ich występ oraz życzenia obejrzeliśmy z ogromną przyjemnością. Wysłuchaliśmy  też pięknych życzeń pani dyrektor.

Teraz jeszcze bardziej jesteśmy świadomi istoty nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

Konkurs na Plakat Niepodległościowy - ROZSTRZYGNIĘTY

Dnia 28.03.2018 został rozstrzygnięty konkurs historyczno - plastyczny "100 rocznica Niepodległości 1918 -2018".  Prace były na bardzo wysokim poziomie, a jury po burzliwej dyskusji podjęło następującą decyzję:

Kategoria I: kl.I-III                         Kategoria II: kl.IV-VII

1. Dziewczynki z kl. I                       1. Dziewczynki z kl. VII

2. Klasa II                                          2. kl. V: Marta, Anna, Julia Kruczek, Julia Michalik    

3. Dziewczynki z kl. III                     3. kl. IV:  Ala , Martyna , Julia, Natalia    

Dziękujemy wszystkim za udział, a laureatom gratulujemy.

od JUNIORA dla SENIORA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pt.: " Od juniora dla seniora", organizowanej przez parafialne CARITAS. Dzieci  własnoręcznie wykonały ozdobne jajka - pisanki, które przy okazji świąt wielkanocnych zostaną podarowane osobom starszym mieszkającym w naszej miejscowości. 

HEROLDZI SŁOWA - błogosławieństwo nowych lektorów

W kościele parafialnym w Kamionce Wielkiej odbyło się błogosławieństwo nowych lektorów wśród nich znaleźli się chłopcy z naszej szkoły. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już o grudnia 2017 r. Uroczystość ta była bardzo podniosłym i wzruszającym wydarzenie, a zdjęcia z tych szczególnych chwil możecie obejrzeć w galerii na stronie internetowej parafii w Królowej Górnej (kliknij na zdjęcie obok).

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Uczeń naszej szkoły Mateusz Jaworski zajął I miejsce w X Konfrontacjach Instrumentów Dętych - Nowy Targ 2018. Mateusz jest  uczniem klasy klarnetu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. W imieniu całej społeczności szkolnej przekazujemy serdeczne gratulacje i czekamy na dalsze sukcesy

Czym jest dla mnie patriotyzm?

W ramach akcji 100 zadań na 100 lat niepodległości  uczniowie kl. VII mieli napisać krótkie wypracowanie na temat czym jest dla nich patriotyzm. Prace niektórych uczniów były bardzo dojrzałe i przemyślane. Tutaj możesz przeczytać dwa z nich: 

Patriotyzm 1

Patriotyzm 2

Jesteśmy przeciw PRZEMOCY!!!

Dnia 16.03.2018 r. uczniowie kl. VI pod opieką Pani Beaty Hałgas przygotowali dla swoich rówieśników krótką prezentację oraz plakat dotyczący przemocy. W prezentacji zawarli między innymi metody radzenia sobie z agresją. Na plakacie pojawiły się hasła, które podkreślały czemu przemoc jest niechlubnym i złym zachowaniem.Pamiętajmy, aby ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAĆ. 

NIE -dla DOPALACZY i NARKOTYKÓW!!!

Dnia 16.03.2018 r. uczniowie kl. IV-VII wzięli udział  w profilaktycznym apelu nt. dopalaczy i narkotyków. Mottem przewodnim  apelu, prezentacji było hasło: "Nie dla DOPALACZY i NARKOTYKÓW". Apel miał na celu zwrócenie uwagi uczniów( poprzez prezentację o raz film w którym młody chłopak opisuje jak popadł w uzależnienie), iż oprócz palenia papierosów, picia alkoholu czy zażywania narkotyków istnieje jeszcze jedno bardzo groźne zjawisko,  a mianowicie stosowanie różnego rodzaju dopalaczy. Zwrócono uwagę słuchaczy na to, że substancje te mimo, iż są łatwo dostępne są pochodnymi narkotyków. Dopalacze to substancje chemiczne i mieszanki ziół (mogą zawierać też ołów, cynk i pestycydy) o działaniu psychostymulującym, działające podobnie jak narkotyki. Skutki uboczne zażywania dopalaczy mogą spowodować utratę zdrowia lub nawet życia. Prowadzący zwrócili również uwagę na to, że jeden raz  Uczniowie podpisywali się pod paktem  PRZECIWKO DOPALACZOM: Jesteśmy przeciw dopalaczowym zbrodniom! Jesteśmy  za życiem wolnym od narkotyków! Dołącz do nas i powiedz innym: Dopalacze kradną życie! Działaj! Twórz!  ŻYJ! plakat znalazł się na gazetce tematycznej.

POMAGAMY - Adopcja serca

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w misyjne dzieło Adopcji Serca, która jest jedną z konkretnych form pomocy duchowej i materialnej misjom. Cała społeczność podjęła się adopcji na odległość dziewczynki z Wysp Zielonego Przylądka o imieniu Isis Simono Rires Luiz.

Biblioteka przygotowała dla uczniów klas 1-7 akcję czytelniczą pt. „Wielka loteria książkowa.”

Celem akcji było:

- zachęcanie uczniów do czytania,

- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,

- promowanie dostępnej w bibliotece literatury dla dzieci i młodzieży,

- promocja biblioteki,

Książki do akcji podzielone zostały na dwie grupy: dla uczniów klas 1-4 oraz klas 5-7. Chętni uczniowie ciągnęli los z numerem, któremu przypisana była  książka. Wylosowaną książkę wypożyczali do przeczytania. Dodatkowo każdy uczestnik  otrzymał  zakładkę ze „złotą myślą”, np.: „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa,  jaką sobie ludzkość wymyśliła.”Wisława Szymborska

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ - 100 zadań na 100 lat niepodległości

"Wolności nie zdobywa się na zawsze,(...) Tylko mądre decyzje związane z naszą słowiańską cechą, sprawią, że Polacy zapragną tę wolność strzec i nikomu nie pozwolą, aby Polska na nowo zniknęła z mapy Europy.”  – Jan Paweł II.

Przeddzień Narodowego Dnia Pamięci o"Żołnierzach Wyklętych"(1.03.2018 r.) w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na początku apelu uczniowie obejrzeli krótki film( zakładka Rok dla Niepodległej), który wprowadził ich w tematykę dzisiejszego wspólnego spotkania. Po filmie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za ubranie się w barwy narodowe oraz przypomniała krótko drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Pani Dyrektor poinformowała uczniów, że w  naszej szkole, aż do 11.11.2018 r. odbędzie się 100 różnych inicjatyw na 100 lat niepodległości, które pomogą nam lepiej przygotować się do obchodów tak ważnego dla Polski i Polaków święta. W czasie akademii zostały przypomniane symbole narodowe oraz ich znaczenie, odśpiewano wszystkie zwrotki Hymnu Polski oraz cała społeczność szkolna spróbowała sobie odpowiedzieć na pytanie co to jest Patriotyzm oraz jak dziś należy rozumieć to słowo. Został odczytany ALFABET WSPÓŁCZESNEGO PATRIOTY, a wszyscy uczniowie i pracownicy podpisali się pod nim." Wszystkie podejmowane przez szkołę  działania z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości będą dokumentowane na naszej stronie internetowej w zakładce ROK DLA NIEPODLEGŁEJ.

"Smog albo zdrowie - nie truj siebie i innych"

Dnia 05.02.2018 do naszej szkoły, w ramach kampanii edukacyjnej, której celem jest podnoszenie świadomość mieszkańców na temat związany z zanieczyszczeniem powietrza, zawitał mini teatr. W bardzo pouczającym  spektaklu o "Smoku Wawelskim" w główne role wcielili się nasi uczniowie. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie owocne, a nasi uczniowie już wiedzą, że czystość powietrza zależy od nas samych. Pamiętajmy nikt nie poprawi jakości powietrza bez naszej wspólnej pracy. Nasze zdrowie zależy od nas!

Wypozycz ksiązkę niespodziankę !!!!

NIE NUDŹ SIĘ W FERIE !!!! Wypożycz książkę niespodziankę

Dnia 02.02.2018 Pani Ania Siedlarz bibliotekarz szkolny kolejny raz zaskoczyła nas swoją pomysłowością i przygotowała wspaniałą niespodziankę dla naszych uczniów, każdy mógł zabrać dzisiaj do domu książkę niespodziankę. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki Pani mgr Annie Siedlarz nasza biblioteka działa bardzo prężnie i jest oblegana przez uczniów. DZIĘKUJEMY i czekamy na kolejne niespodzianki :-)

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

25 stycznia br. uczniowie klasy pierwszej na zaproszenie pani mgr Anny Siedlarz, która z pasją propaguje w naszej szkole czytelnictwo, udali się wraz rodzicami, wychowawczynią - panią mgr Danutą Siedlarz oraz panią dyrektor mgr Anną Dudzińską do Szkoły Podstawowej w Mystkowie. Dzieci wzięły udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Pani Ania Siedlarz (bibliotekarz) przygotowała z dziećmi z Mystkowa ciekawe przedstawienie pt. "Wiedźma Multimedia". Tuż po wstępie odbyło się pasowanie, którego dokonała pani dyrektor naszej szkoły oraz pan dyrektor szkoły w Mystkowie - pan mgr Marek Kiełbasa. Smaczny poczęstunek uświetnił ten ważny dla Pierwszaków dzień. Dziękujemy za gościnność nauczycielom ze szkoły w Mystkowie i mamom: pani Agnieszce Wysowskiej i Sylwii Lompart za zorganizowanie tej "słodkiej strony spotkania".

Warsztaty plastyczne w PWSZ w Nowym Sączu

Czy uczniowie klas IV, V, VI i VII mogą mieć zajęcia na wyższej uczelni? Oczywiście, że tak! 23 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Dzieci pod opieką wychowawców czynnie uczestniczyły w zajęciach z grafiki i ceramiki. Niezwykle interesujące warsztaty profesjonalnie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Edukacji Artystycznej i Struktur Wizualnych pani mgr Agata Rolka i pani mgr Magdalena Chadaj.

Dzień Babci i Dziadka

W poniedziałek 22 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor serdecznie witając wszystkich przybyłych gości.

            W tym roku zostaliśmy mile zaskoczeni, ponieważ frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania , co  bardzo ucieszyło naszych uczniów. Postaraliśmy się, aby każdy gość wygodnie usiadł i miło spędził czas przy poczęstunku, który przygotowali specjalnie dla nich rodzice. W tym wyjątkowym dniu , jakim be zwątpienia jest Dzień Babci i Dziadka, najmłodsi postanowili odwdzięczyć się naszym kochanym dziadkom  poprzez przygotowanie występów artystycznych. Potem nasi  muzycznie utalentowani uczniowie przedstawili  swój program artystyczny. Na zakończenie wnuczki i wnukowie złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli  przygotowane laurki swoim dziadkom. Ilość wzruszających scen szczęścia, uścisków oraz niekończących się całusów motywuje nas do dalszej pracy, aby przekazywać i nauczać, jak ważnymi osobami są nasi dziadkowie i  jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu do dalszego organizowania takich dni jak ten. Życzymy wszystkim Seniorom, aby  dni pełne radości były codziennością.

WIGILIA SZKOLNA 21. 12. 2018

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotykała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogacił  „Koncert kolęd i pastorałek”. Dzięki naszym młodym artystom przygotowanym przez księdza katechetę przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami. Po wspaniałym koncercie Dyrekcja szkoły przekazała zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Następnie przy melodii kolęd wszyscy łamali się opłatkiem.  Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. 

Zakończenie zbiórki funduszy i kocyków dla SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W WIELOGŁOWACH

Dnia 18.12.2017 przedstawiciele naszych uczniów: Zofia Jaworska i Mateusz Jaworski, Nicola Ząber oraz Magdalena Śmierciak wraz z Panią Dyrektor Anną Dudzińską i Przewodniczącą Rady Rodziców Małgorzatą Jaworską odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Wielogłowach, aby przekazać zebrane przez naszych uczniów fundusze oraz kocyki dla podopiecznych schroniska w ramach przeprowadzonej w naszej szkole zbiórki. Uczniowie i opiekunowie wrócili wstrząśnięci po wizycie w tym miejscu i po tym jak usłyszeli mrożące krew w żyłach opowieści Pani Beaty, opiekunki schroniska dotyczące perypetii życiowych bezdomnych czworonogów przebywających w tym miejscu. Każdego, komu nieobojętny jest los czworonogów zachęcamy do zapoznania się z formami pomocy dla zwierząt przebywających w schronisku na stronie schronisko.chelmiec.pl.   oraz facebooku schroniska Szczególnie prosimy, aby każdy zwracał uwagę na to jak żyją i egzystują psy, koty  w okół nas miejmy dla nich serce i pamiętajmy, że czworonogi też je mają. Na zdjęciu jest piesek, który został odnaleziony na Mystkowie, a opiekunowie schroniska uratowali go przed niechybną śmiercią.  Z relacji weterynarza wynikało, że - jedna doba na zewnątrz, pies zasnąłby i już się nie obudził... Gdy go odnaleziono był skrajnie wycieńczony, wygłodzony, zdradzony przez człowieka, zrezygnowany.  Piesek jest do adopcji na cito. W galerii umieszczamy jego zdjęcia.

Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej

13 grudnia 2017r. w  Szkole Podstawowej w Królowej Górnej odbył sięXI Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej. Jak co roku wzięli w nim udział również nasi uczniowie. Naszą przedstawicielką w kategorii klas I-III była Monika Homoncik, która zajęła III miejsce. Zosia Jaworska, która już po raz trzeci wzięła udział w tym konkursie, wyśpiewała II miejsce piosenką Johna Legend ,” All of me” w kategorii klas IV- VII. Kolejna reprezentantka tej kategorii, to Magda Śmierciak, która zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim.Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Konkurs Szkopek

4 grudnia 2017r.  W Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej zorganizowany został Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Na konkurs napłynęło 34 szopki z terenu całej gminy Kamionka Wielka. Komisja oceniająca szopki w składzie: Magdalena Kroh i Benedykt Kafel przyznała w kategorii szopek współczesnych wyróżnienie dla Kacpra i Bartosza Król oraz Natalii Kruczek (SP w Królowej Polskiej). 

W kategorii szopek tradycyjnych II miejsce zdobyła Zofia i Natalia Szmit, natomiast wyróżnienie w tej kategorii przyznano dla  Szymona Kłębczyk oraz Julii i Wojtka Groń.

Komisja artystyczna z zadowoleniem podkreśla, że w konkursie szopek wzięła udział duża liczba osób, a poziom zaprezentowanych prac był dobry. W kategorii tradycyjnej - przy bardzo wyrównanym poziomie - zabrakło szopki wybitnej, co ma odzwierciedlenie w nieprzyznaniu pierwszej nagrody.
Po raz kolejny komisja przypomniała, jak ma wyglądać szopka tradycyjna. W przeciwieństwie do szopek współczesnych, gdzie ważny jest zwłaszcza pomysł i estetyka, przy ocenie szopek w kategorii tradycyjnej zwracamy uwagę na materiały, z jakich są zrobione figurki, budynek szopki, otoczenie i ozdoby np. gwiazda (przede wszystkim drewno i słoma). Ważny też jest kształt budynku szopki, który w naszym regionie ukształtował się co najmniej przed wiekiem. Promowane są elementy wykonane własnoręcznie, a nie kupionych w sklepach.

Serdecznie dziękujemy uczniom którzy wzięli udział w konkursie i tym samym podtrzymują tradycję naszych dziadków.

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Szkole  Podstawowej w Królowej Polskiej gości już od pierwszych dni grudnia.

Od dnia 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki oraz inne gadżety nawiązujące do tego dnia przyozdabiały głowy niektórych uczniów oraz pracowników szkoły. 

Strazacy ratują człowieka z płonącego budynku - ćwiczenia

Dzieci ze szkoły podstawowej  w Królowej Polskiej dnia 07.12.2017 r. kolejny raz ugościły w swej szkole grupę strażaków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Umundurowani strażacy przyjechali  swym strażackim wozem w konkretnym celu. Zadaniem ich było uświadomienie dzieciom zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zabawa z ogniem.  Spotkanie rozpoczęło się od trzech najważniejszych numerów alarmowych, które uczniowie doskonale znali. Omówiono też zasady i sposób użycia gaśnicy przeciwpożarowej. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak strażacy ratują człowieka  z płonącego budynku. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, a Patryk  Siedlarz zgodził się brać w nich czynny udział. Ponad to wszyscy uczniowie zostali  zapoznani z podstawowym sprzętem, który jest  niezbędny do gaszenia pożaru oraz  do udzielenia  pomocy osobie poszkodowanej.  Dzieci mogły również zajrzeć do wozu strażackiego oraz założyć pewne elementy stroju strażaka.

Wizyta ta wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością przyda się w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej w Nowym Sączu za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia. Dnia 29.11.2017 również w naszej szkole postanowiono podtrzymać tradycję i odbyła się Zabawa Andrzejkowa

Nasze babcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz my bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą wykonane fotografie.

Uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej serdecznie dziękują młodszemu aspirantowi Mirosławowi Marszałkowi z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, absolwentowi naszej szkoły, za wygłoszenie prelekcji w ramach kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność!” oraz udzielenie wskazówek dotyczących pierszej pomocy. Pan Marszałek w ciekwy sposób opowiedział o zawodzie strażaka, a także podpowiedział uczniom, jak przygotować się do pracy w straży pożarnej.

            Prelekcja z pewnością przyczyniła się do zwiększenia poczucia naszego bezpieczeństwa.

Biblioteka szkolna dnia 27 listopada 2017 zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci wysłuchały fragmentów książek związanych z misiem oraz brały udział w przygotowanych  grach i zabawach. Spośród przyniesionych misiów wybrano największego i najmniejszego. Spotkanie zakończono „małym  co nieco”.

Wizyta w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

27 listopada uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami, mieli możliwość wzięcia udziału w interdyscyplinarnych warsztatach zorganizowanych przez Sądecką Bibliotekę Publiczną - Oddział dla dzieci w Nowym Sączu. Tematem spotkania było "Polscy superbohaterowie - bądź jak Maria Skłodowska - Curie". Zajęcia były ściśle związane z osobą noblistki z okazji jej 150 rocznicy urodzin. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia tej wielkiej postaci oraz uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez Panie bibliotekarki.Wszyscy bawili się świetnie, każdy mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy chemik.  

Dnia 24.11.2017 uczniowie naszej szkoły dzięki Mobilnemu planetarium HECA PLANET mogli przenieść się w kosmos. Zostali zabrani  w podróż przez wszechświat. Mobilne Planetarium dostarczyło naszym uczniom sporej dawki wiedzy. Chcąc zobaczyć co przeżyli nasi uczniowie w trakcie tej niezwykłej podróży zapraszamy do obejrzenia filmu HECA PLANET.

Pielęgniarka Pani Janina Surma dnia 17 listopada 2017 wygłosiła w trakcie apelu prelekcję na temat zachorowań na Żółtaczkę Pokarmową (WZW A). Pouczyła ona uczniów, że choroba przenosi się przez kontakt bezpośredni, przez wodę i pożywienie skażone kałem zawierającym wirusy. Podkreśliła, że bardzo ważna jest tutaj profilaktyka w myśl zasady, że LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ.  Należy przestrzegać zasad higieny, kontrolować jakości ujęć wody i miejsc przygotowywania posiłków. Zakażeniu zapobiega szczepienie . Szczepionka zawiera unieszkodliwione wirusy; podaje się ją w dwóch dawkach w odstępach 6-12 mies. Chroni nas przez ponad 10 lat. 

„Opowieści naszego dzieciństwa”. 14 listopada uczniowie klas 0 – 3 uczestniczyli w spektaklu zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Aktorzy wrocławskiego teatru w świetny sposób zaprezentowali trzy wspaniałe bajki z pouczającym morałem. Radościom, okrzykom zadowolenia i brawom nie było końca. Dzieci występem i grą aktorów były zachwycone.

Dnia 10.11.2016 został podsumowany konkurs organizowany przez bibliotekę naszej szkoły pt. "Książka nas łączy" . W konkursie brały udział kl. I - VII. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu na którym będzie zamieszczone hasło " Książka nas łączy". Uczniowie klas starszych mieli wykonać plakat na zajęciach plastyki. Pracę oceniała powołana przez Panią z biblioteki komisja.  Nagrody przyznano w dwóch grupach wiekowych:

klasy  I-III:                                                                 klasa IV-VII:

I miejsce - klasa I                                                     I miejsce - klasa IV

II miejsce - klasa II                                                   II miejsce - klasa VI (4 osoby)

III miejsce - klasa III                                                 III miejsce - klasa VI

Podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła”. 10 listopada zakończyliśmy akcję „Odblaskowa szkoła”. Po przeprowadzeniu konkursów wreszcie nadszedł czas na rozdanie nagród dla zwycięzców. Koordynator akcji wraz z Panią Dyrektor wręczyły uczniom dodatkowe znaczki  odblaskowe by w czasie jesienno – zimowym poruszający się po drodze uczniowie byli jeszcze bezpieczniejsi. Niektórzy z uczniów stwierdzili, że otrzymane odblaski świetnie prezentują się jako biżuteria (kolczyki) i dzięki temu będą jeszcze bardziej widoczni zarówno za dnia jak i w nocy :-) (zachęcamy do obejrzenia zdjęć).

W dniu 10 XI 2017 r. odbyła się uroczysta akademia patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski, którą przygotowała wraz z uczniami pani Elżbieta Velarde Vasquez. Podczas akademii zaprezentowała swój talent Zofia Jaworska wykonując utwór dzięki, któremu zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Wykonanie wzruszyło niektórych do łez.

Nasza uczennica Zosia Jaworska 9 listopada 2017 zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Poziom konkursu był  bardzo wysoki, ale nasz szkolny "Bursztynowy Słowik" poradził sobie świetnie. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie są bardzo dumni i życzą Zosi dalszych sukcesów. Wszyscy wierzymy, że swoim śpiewem dalej będzie rozsławiała naszą szkołę. DZIĘKUJEMY!! Dziękujemy również Pani Marii Ruszkowicz za opiekę i przygotowanie naszej uczennicy do konkursu.

8 listopada uczniowie klas I, II, III wraz z rodzicami i wychowawczyniami przygotowywali wspólne śniadanie, w ramach akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci wcześniej przygotowały plakat promujący zdrowe odżywianie się i istotę spożywania śniadań przed wyjściem do szkoły. Barwne i oryginalnie ozdobione kanapki uczniowie zajadali popijając pyszną herbatką.

8 listopada 2017 jak co roku uczniowie naszej szkoły znów mieli możliwość udziału w spotkaniu z policjantami w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Prelekcję dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze, a także konieczności noszenia odblasków, przeprowadzili asp. sztab. Jacek Romanek oraz asp. Robert Wiliński. Za ciekawe i uwrażliwiające zajęcia dziękujemy.

 Uwaga! Uwaga! 31 października 2017 roku, z inicjatywy mamy Oli, stare, plastikowe doniczki zastąpione zostały różnokolorowymi. Pani Dorota kupiła świeżą ziemię i własnoręcznie przesadziła wybrane kwiaty ozdabiające szkolny korytarz do nowych pojemniczków. W sumie posadzono około 20 doniczek roślin. Dzięki zaangażowaniu Pani Potoniec w naszej szkole jest pięknie! 
Serdecznie dziękujemy! 
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

25 października 2017 pięć uczennic z naszej szkoły brało udział w XXVI Gminnym Konkursie Opowiadania Bajek. Spośród 37 uczestników z całej gminy nasze dziewczyny były bezkonkurencyjne. Zwłaszcza w kategorii I bo "zagarnęliśmy" aż dwa miejsca na podium. Martyna Książkiewicz z klasy I zdobyła 1. miejsce za utwór "Przepraszam smoku" W. Badalskiej, a Aleksandra Nowak z klasy III zdobyła 3. miejsce za bajkę „O małej czarownicy i zagubionej miotle”, autor A. Galica. Cieszymy się z tak dużego sukcesu dziewczyn naszej szkoły i czekamy na dalsze zwycięstwa.

24 października 2017 uczniowie naszej szkoły brali udział we wspaniałym pokazie iluzji, który przeniósł wszystkich w inny magiczny świat oraz był niezwykłą formą rozrywki. Pan iluzjonista był ubrany w charakterystyczny strój: garniturcylinder"magiczną" pałeczkę i mniejsze rekwizyty.  Iluzjonista zachwycił i oczarował wszystkich (zwłaszcza maluchów). Poruszył również naszą wyobraźnię  i zatarł granicę między tym co niemożliwe a rzeczywiste. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję by spróbować swoich sił w zawodzie iluzjonisty, magika. To były niezapomniane chwile dla całej społeczności szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Projekt "Czyste powietrze czysta sprawa"

19 października uczniowie klasy III brali udział w zajęciach zorganizowanych przez wolontariuszy Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na ochronę środowiska przyrodniczego. Obok wielu zadań do wykonania, dzieci brały również udział w ciekawych zabawach prowadzonych przez starsze koleżanki.

Święto Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 5,6,7 wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wspaniały występ. Nie obyło się bez kolorowych świateł i puszczanego dymu. Nauczyciele bawili się wspaniale. Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do podziękowania naszej byłej Pani Dyrektor mgr Lucynie Nowak za wieloletnie członkostwo i owocną współpracę ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i  wręczenie przez Panią Prezes ZNP w Kamionce Wielkiej mgr Małgorzatę Wójs dyplomu oraz bukietu kwiatów.

Wycieczka na Wzgórze Św. Krzyza

Jak co roku uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami wybrali się na Wzgórze Św. Krzyża w Mszalnicy. Dzięki wycieczce dzieci miały okazję obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią, a także wspólnie pomodlić się szczycie góry. Po zejściu z wzniesienia dzieci zajadały pieczone na ognisku kiełbaski. 

Ślubowanie klasy I

Dnia 3 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie klasy I. Swoje świętowanie uczniowie klasy I rozpoczęli mszą św. w kościele parafialnym w Królowej Górnej podczas, której towarzyszyli im rodzice i wychowawczyni, a następnie wszyscy przybyli do szkoły by móc zaprezentować swoje umiejętności podczas uroczystej akademii. Po sprawdzeniu swojej wiedzy pierwszaki wreszcie mogły ślubować po czym uroczystego aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej dokonała Pani Dyrektor Anna Dudzińska. Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i powodzenia w dalszych latach edukacji w naszej szkole!

Światowy Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klasy VI wraz z Panią z biblioteki zaprosili całą społeczność szkolną na głośne czytanie wybranych utworów i fragmentów książek.

Uczniowie  klasy VI zapoznali nas z:

1. Zofia Jaworska, utwórem "Kolczatek" Heleny Bechlerowej

2. Bartosz Basiaga, fragmentem książki "Drużyna Pani Miłki" Grzegorza Kasdepke

3. Mateusz Michalik, fragmentem książki "Więcej niż klub" Pawła Beręsewicza

4. Nikola Ząber, z jedną z baśni tysiąca i jednej nocy pt."Rybak i dżin"

5. Dawid Groń, fragmentem książki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzeja

    Maleczki

6. Patryk Siedlarz, fragmentem książki "Ale kino!" Grażyny Bąkiewicz

 Warto pamiętać, że: „ Kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie”.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

 
4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Spotkanie ze szkołą poprzedziła msza się w kościele parafialnym w Królowej Górnej, a następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się na uroczysty apel, który odbył się o godzinie 10.00. Uroczystej inaugaracji roku szkolnego dokonała nasza nowa Pani Dyrektor mgr Anna Dudzińska. Po omówieniu kilku spraw organizacyjnych Pani Dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom radości czerpanej z pracy, a rodzicom zadowolenia z osiągnięć dzieci.
Please reload

Plakat niepodległościowy
Koderzy
bottom of page